» » Hashim Shala I Shoqëruar Nga Xhemail Dhe Islam Burniku - Vallja E Radichevës

Hashim Shala I Shoqëruar Nga Xhemail Dhe Islam Burniku - Vallja E Radichevës album flac

 • Performer: Hashim Shala
 • Album: Vallja E Radichevës
 • FLAC: 1835 mb | MP3: 1622 mb
 • Released: 1969
 • Style: Folk
 • Rating: 4.3/5
 • Votes: 446
 • Format: VOC AIFF MPC RA DMF MIDI AA
Hashim Shala I Shoqëruar Nga Xhemail Dhe Islam Burniku - Vallja E Radichevës album flac

Tracklist Hide Credits

A1 Vallja E Radichevës
Written-By – H. Shala*
A2 Kënga E Qiraxhive
Written-By – H. Shala*
B1 Djali Vogël
Written-By – H. Shala*
B2 Fort Të Dua Moj Vetullhollë
Written-By – H. Shala*

Companies, etc.

 • Printed By – Jež, Beograd

Credits

 • Strings [Qiteli] – Islam Burniku
 • Strings [Sharki] – Hajdin Statovci
 • Strings [Çiteli] – Xhemail*
 • Vocals – Hashim Shala

Notes

Made in Yugoslavia

Barcode and Other Identifiers

 • Matrix / Runout (Runout A): EDK 5253 A
 • Matrix / Runout (Runout B): EDK 5253 B
 • Rights Society: BIEM
 • Other: JUS.N.N4.201

Hashim Shala i Armend Shala - Gezuar 2014 - Duration: 4:31. 28 videos Play all Urim Koshi - Kenge te Lehta Qytetare Urim Koshi. hala, S. ërvadiku e A. Shala - Këngë për Abedin e Gëzim Shalën - Duration: 4:54.

Hashim Shala Nga Murat Bunjaku Dhe Habib Shala.

Xhemaijl Dhe Islam Burniku Nga Murat Bunjaku Me Giteli Dhe Hajdin Statovci - Mendët E Insanit Janë Si Era (Kënge Popullore) ‎(7").

A1. Vallja E Radichevës Written-By – H. Shala. A2. Kënga E Qiraxhive Written-By – H. B1. Djali Vogël Written-By. B2. Fort Të Dua Moj Vetullhollë Written-By – H.

Hashim dhe Armedi Shala Bac Hashimi. mickey singh feat dj ice.

Sot i shoqëruar nga sekretari i Myftinisë Prof. Sadrija Hasanoviç dhe referenti Mr. Fatmir ef. Zaimi, Myftiu i Shkupit ishte në xhaminë "Bedër" të lagjes Butel ku ngrohtësisht u mirëprit nga hatibi i kësaj xhamie Ferid ef. Selimi dhe këshilli i xhamisë. ku iu drejtua xhematit me disa këshilla islame. Afërsia e xhematit ishte evindente dhe vërehej në përshëndetjen e tyre me Myftiun.

Nga qamili I vogel e hashim shala. Play along with guitar, ukulele, or piano with interactive chords and diagrams. Includes transpose, capo hints, changing speed and much more. Kanga e hajredin pashes V 1967. Nga qamili I vogel e hashim shala.